معرفی اداره شهرستان کاشان

 

معرفی اداره تعاون شهرستان کاشان  

 

معرفی اداره تعاون شهرستان : کاشان

نوع دفتر ( اداره یا نمایندگی): اداره

نام ونام خانوادگی رئیس اداره:  آقای محمد باغبانی 

نام و نام خانوادگی کارشناسان اداره به تفکیک مسئولیت: 

 

ردیف

نام ونام خانوادگی کارشناس

مسئولیت

شماره تلفن

1

حسین سرجمبانی

معاونت

 

2

علی دایی

روابط عمومی

 

3

علیرضا نجاری

کارشناس تعاونی ها

 

4

محمد اصغری

حسابرسی ها

 

5

محمد رضا متولی

امور حقوقی

 

6

روح الله نوحه

 دبیرخانه

 

7

علیرضا رویان

کامپیوتر

 

 شماره تلفن: 4-5557222-0361

شماره فاکس: 5559222-0361

سال تاسیس: 1374

تعداد تعاونی های فعال: در دست اجرا 950 تعاونی

تعاونی های شاخص:


 بانوان  گل یاس کبود فدک زنان زیتون سبز کیان آلیاژ مسکن نظام پزشکی مصرف های کارمندی آبزی گستران راوند چوب ریس مصرف دانشگاه آزاد مصرف کارکنان دولت مصرف فرهنگیان کامیونداران بتون نصر


معرفی شهرستان کاشان

کاشان یکی از مهمترین شهرهای استان اصفهان است که در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا، 240کیلومتری جنوب تهران و 220 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است و از طریق بزرگراه وراه آهن با تهران و اصفهان در ارتباط است. جمعیت تقریباً 400000 نفری شهر در مساحتی قریب به 2100 هکتار سکنی گزیده اند. کاشان افزون بر فرشهای مشهور و زبانزد جهانیان، ابریشم و کاشی معروفی هم دارد.این شهر بزرگ و زیبا در جاده کاشان-قم و در حاشیه غربی کویر قرار گرفته است. این شهر از دیر باز به خاطر منسوجات چرمی ،سرامیکک، ظروف مسی، گلاب و باغهای پرگل قمصر زبانزد بوده است. این شهر با سابقه 7000 ساله اش ازمهمترین مراکز باستان شناسی محسوب می شود. اکثر تاریخ نویسان و مسافرانی که از این شهر بازدید داشته اند، از آن با عنوان دروازه تمدن جهانی نام برده اند. همچنین این شهر بعد از ورود اسلام به ایران در دوره سلجوقی و صفوی به اوج شکوفایی خود رسید. امروزه شاهد اثرهای متعدد هنرمندان کاشانی در موزه های معروف جهان هستیم. از آنجا که کاشان، شهر مورد علاقه و محبوب شاه عباس اول صفوی بود، وی بدان توجه بسیار داشت و در عمران و آبادانی آن کوشید و دستور داد بعد از مرگ هم در مقبره یکی از اجدادش - قرن 13- دفن گردد.
با پیاده روی در کوچه پس کوچه های آرام و ساکت شهر می توان شاهد ساخمانهایی بسیار قدیمی با دیوارهای خشت و گلی بود. شهری با بادگیر های متعدد و مناظری بدیع که سابقاً در تابستانهای بسیار گرم، کار تسویه هوای ساکن را انجام می داده است.
صنعت مدرن، موازی با پیشرفت اجتماعی، نقش مهمی در کاشان داشته است. به هرحال در بازار، تجارت فرش دستباف، قلاب دوزی و گلدوزی، گلاب، عطر، سفالگری و هنرهای دستی دیگر کماکان مثل سابق و با همان مهارت و زیبایی صورت می گیرد. با این مقدمه، سفرمان به کاشان را از بازار آغاز نموده و بعد شما را با چندین نمونه ازجذابیتهای توریستی و مکانهای تاریخی این شهر آشنا می کنیم.

بازار کاشان

بازارکاشان یکی از زیباترین بازارهای ایران است که ساختمانهای جالب و زیبای بسیاری در آن وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود: مساجد (میرعماد، بالا بازار،تبریزیها و کفاشها) کاروانسراها (گمرک، نو، میر پنج، بروجردیها، زغالیها) آب انبارها (حاج حسین) آسیابها، سرای امین الدوله، حمامها (خانو گذر نو) و بازارچه های دیگر (بازار مسگرها، طلا فروشها، رنگرزها، گذر نو، پانخل، قیصریه، میانچال، مالک و سردار) جهت فروش فرشهای دستباف ابریشم و مخمل، گلاب وعطرهای دیگر و شیرینی.

باغ فین

باغ شاه در 6 کیلومتری جنوب غربی فین واقع شده و چه بسا بتوان از آن بعنوان شگفت انگیزترین و زیباترین نمونه باقی مانده در ایران نام برد. فین در میان مکانهای تاریخی، سابقه ای هزار ساله دارد که برای شاه عباس اول طراحی و بنا شده بود. این باغ با استخرها وچشمه ها و فواره های لابلای درختان میوه اش دارای مناظر و فضایی بدیع و شگفت انگیز است. این فواره ها آب خود را از یک چشمه طبیعی می گیرند.

مسجدجامع

این مسجد با گنبدی آجری و ایوانی مرتفع، قدیمی ترین بنای به جا مانده از دوران سلجوقی میباشد (و به مسجد جمعه نیز مشهور است). گفته می شود که قبل از گرایش مردم به اسلام، از بنای اولیه بعنوان آتشکده استفاده می شده است. ساختمان مسجد درخیابان باباافضل واقع گردیده است.

کاشان به مثال مثنوی هفتاد من و داستانی بی پایان است. مکانهای توریستی و نیز جذاب دیگری در این شهر وجود دارد که ما در اینجا تنها به ذکر نام آنها بسنده می کنیم: 

بقعه حبیب بن موسی
بقعه پنجه شاه
بقعه میر نشانه
بقعه ابولؤلؤ
بقعه هلال بن علی
بقعه بابا افضل کاشانی
بقعه سلطان علی بن محمد باقر مشهد اردهال
بقعه امامزاده پیرداوود
بقعه امامزاده محمد صانع و محمد اسماعیل
مجموعه باباولی
مجموعه خان
مجموعه حاج سید حسین عطار
قمصر
خانه عامریها
خانه عباسیان
خانه صالح
تیمچه ملک التجار
قلعه جلالی
مسجد میرعماد
منار زین الدین
مسجد تبریزیها
بقعه خواجه تاج الدین
بقعه شاه یلان
بقعه سلطان میر احمد
حمام سلطان میر احمد
آتشکده نیاسر